.:Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka:.

Za nami wielkie wydarzenie! 20 września 2011r. w naszym bajkowym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka”.

Przygotowania do tej uroczystości trwały już od początku roku szkolnego, bo żeby dostać się do grona „braci przedszkolnej” trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami! Był to dla niektórych z nas pierwszy tak ważny debiut przed szerszą publicznością.         Zanim zostaliśmy pasowani wystąpiliśmy pięknie przed przybyłymi gośćmi. Najpierw wystąpiły SŁONECZKA – straszaki, które przywitały wszystkich, przypomniały jaki powinien być prawdziwy przedszkolak i zaśpiewały piosenki. Wystąpiły również nasze koleżanki Amelka, Julka i Martynka prezentując „Zmysły Kubusia Puchatka”. Po starszakach na scenę dzielnie wkroczyły KRASNOLUDKI – 3, 4 – latki. Rozpoczęły swój występ wierszykiem  i zaśpiewały kilka poznanych piosenek.   Wszystkie występy przebiegły zgodnie z planem, zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami!         Po artystycznej części poprosiliśmy Panią Dyrektor o pasowanie, uroczyście przyrzekliśmy być wzorowymi przedszkolakami. Aby pokazać wszystkim, że już możemy stać się superprzedszkolakami  i starszakami, trzeba było wykonać kilka zadań. Najpierw musieliśmy pomóc wiewiórce posegregować do koszyczków kasztany i żołędzie. Wspólnie, szybciutko poradziliśmy sobie z tym zadaniem. Następnie trzeba było przejść po wąskiej kładce (ławeczce) nad rzeczką, było to nie lada wyzwanie szczególnie dla młodszych przedszkolaków, ale wszyscy sobie z nim poradziliśmy! Ostatnim zadaniem było przejście przez tunel, wszyscy sprawnie i szybciutko daliśmy sobie radę z tym wyzwaniem. Po wykonaniu wszystkich zadań każdy z nas otrzymał biret i został pasowany wielką kredką na przedszkolaka lub starszaka. Dla wielu z nas było to ogromne przeżycie! Otrzymaliśmy rożki obfitości z mnóstwem słodkości i piękne pamiątkowe odznaki. Na  koniec ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia i z uśmiechami na twarzy zostaliśmy sfotografowani przez naszych rodziców.         „Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka” było dla nas wielkim wydarzeniem. Niezapomniane przeżycia długo zostaną zachowane w naszej pamięci i na fotografiach.