Spotkanie z górnikami

1 grudnia 2011r. gościliśmy w naszym przedszkolu górników. Swoją obecnością zaszczycili nas tata Kacpra, Wiktorii i Marka. Przywitaliśmy gości wierszykami oraz piosenką, a także zaprosiliśmy do wspólnej zabawy.

Następnie górnicy zaprezentowali swoje galowe stroje, opisali nam z czego ich stroje się składają. Dowiedzieliśmy się jakie mogą być kolory pióropuszy na górniczych czapkach oraz co oznaczają. Jeden z górników był ubrany w typowy strój roboczy, miał także kask górniczy z świecącą lampką. Mogliśmy przymierzyć górnicze czapki oraz kask! Górnicy opowiedzieli nam o pracy pod ziemią oraz pokazali nam znalezione skamieliny. Na koniec otrzymaliśmy słodkości i podziękowaliśmy gościom za przybycie. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy!

Dziękujemy bardzo górnikom.

Zapraszamy ponownie w przyszłym roku!

.