Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia do naszego bajkowego przedszkola przybył Mikołaj. Za nim się jednak pojawił, Pani Anetka znalazła obok przedszkola tajemniczą walizkę! Była w niej latarka, mapa Laponii, rękawice ciepłe, buty, rózga, dzwonek, kartki świąteczne i różne inne ciekawe przedmioty. Od razu odgadnęliśmy do kogo ta zguba należy!

Oczywiście do Świętego Mikołaja, który zgubił ją przelatując nad naszym przedszkolem. Po długim nawoływaniu Mikołaja, zjawił się jego pomocnik - anioł, z listą zadań, które musieliśmy wykonać. Bez problemu poradziliśmy sobie z nimi. Po ponownym wołaniu w końcu Mikołaj się pojawił! Pięknie przywitaliśmy go piosenką, Julka powiedziała wierszyk oraz wraz z naszym gościem zatańczyliśmy. Następnie każdy z nas otrzymał od Mikołaja paczkę, w której znaleźliśmy słodkości i zabawkę! Ale się cieszyliśmy! Na koniec każdy z nas mógł za pozować do zdjęcia z Mikołajem – będzie ono na pewno wspaniałą pamiątką z tego niesamowitego spotkania!