Projekt Czytelniczy "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury"

Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole dołączyło do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego:
"Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.

Jego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci.

Dzieciom w tej podróży po świecie literatury towarzyszyć będzie Miś Krzyś. To Miś - pacynka, który towarzyszy "Krasnoludkom" od pierwszych dni w przedszkolu. Teraz chce wyruszyć w podróż do domu wszystkich przedszkolaków i dotrzymywać im towarzystwa w codziennym czytaniu.

Na czym polega zadanie?
Codziennie rano w przedszkolu będziemy losowali dziecko, które zabierze ze sobą Misia Krzysia i Dzienniczek Małego Misia do domu.
Zadaniem mamy, taty, brata, siostry, babci lub innej dorosłej osoby będzie przeczytanie w domu dziecku i Misiowi wiersza, bajki lub opowiadania.
Prosimy, aby w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. Uzupełnijcie wspólnie z dzieckiem kartę książki.
Następnego dnia Miś Krzyś z Dzienniczkiem wraca do przedszkola, by mógł zabrać go do swojego domku kolejny przedszkolak.

Zachęcamy do czytania bajek, wierszy opowiadań polskich autorów. Można wypożyczyć,
którąś książkę z przygotowanych w koszyku, w przedsionku przedszkola lub wybrać, którąś z domowej biblioteczki.

Zapraszamy również rodziców, starsze rodzeństwo, dziadków do czytania
naszym przedszkolakom w czasie poobiedniej relaksacji. :-)

book-88