10.10.2013r. - Jesienne Święto Naszego Przedszkola

Tego dnia, po południu, w naszym ogrodzie przedszkolnym odbyło się „Jesienne Święto Naszego Przedszkola”. Wzięły w nim udział wszystkie przedszkolaczki wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem oraz dziadkami.

Całe spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor witając wszystkich serdecznie. Śpiewając poznane piosenki przywitały się również z przybyłymi gośćmi „Biedroneczki” i „Motylki”. Następnie odbyły się różnorodne konkurencje, w których braliśmy udział wraz ze swoimi rodzicami. Jedną z nich była konkurencja - „Gdzie się podziały dary jesieni?” - naszym zadaniem i rodziców było szukanie ukrytych w całym ogrodzie ziemniaków, dyni, jabłek, kasztanów i zbieranie je do koszyczków. Przedszkolaki i ich rodzice wykazały się ogromnym sprytem i bystrym wzrokiem, odnalazły wszystkie ukryte dary!„Ziemniaczana skórka” - w konkurencji tej wzięli udział tatusiowie! Zadaniem taty było obranie ziemniaka by powstała jak najdłuższa skórka. Przy tej konkurencji śmiechu było co niemiara! A tatusiowie pokazali, że na pewno świetnie radzą sobie w kuchni! Ostatnią konkurencją dla wszystkich uczestników „Jesiennego Święta Naszego Przedszkola” był „Jesienny stworek”. Zadaniem każdej rodziny było stworzenie jesiennego ludzika z dostępnych materiałów: darów jesiennych – kasztanów, żołędzi, dyń, ziemniaków oraz włóczki, bibuły, kolorowych papierów, klejów, wykałaczek itp. Powstały fantastyczne stworki! Pracowali wszyscy wspólnie, chętnie i z wielkim zapałem.

Wszyscy uczestnicy „Jesiennego Święta Naszego Przedszkola”, po zakończeniu konkurencji, zostali nagrodzeni medalami: Super Mama, Super Tata, Super Przedszkolak oraz słodkościami.
Na zakończenie wszyscy wspólnie przy ognisku upiekliśmy kiełbaski.
Było bardzo sympatycznie i wesoło! Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dziadkom za udział w „Jesiennym Święcie Naszego Przedszkola”. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy pomogli w przygotowaniach i sprzątaniu. Dziękujemy:

• Pani Irenie Świerkot

• Pani Ewie Sosna