Informacje Gilowice

Nasze przedszkole jest otwarte w godzinach

6.30 – 17.00

Godziny posiłków:

śniadanie - 9.00

obiad - 12.00

podwieczorek - 14.00

22.10.2013r. - Pierwsza Filharmonia – J.S. Bach. Kto dmucha w akordeon?

Za nami pierwszy, wspaniały koncert muzyków z Filharmonii Śląskiej. Wszyscy z wielkim przejęciem oczekiwaliśmy od samego rana przyjazdu muzyków.

Pani Gama nauczyła nas „Piosenki o gamie”, którą rozpoczynać będziemy wszystkie zajęcia oraz opowiedziała nam o wspaniałym kompozytorze jakim był J.S. Bach. Mogliśmy również posłuchać, pooglądać oraz dotknąć ciekawego instrumentu jakim jest akordeon. Dowiedzieliśmy, że ten ogromny instrument posiada mnóstwo malutkich przycisków, a nawet kominy! Spodobało nam się jego brzmienie, niektórzy nawet zatykali uszy, bo on tak głośno gra! Czekały na nas zadania oraz zagadki Pani Gamy, a w nagrodę mogliśmy kolorować poszczególne elementy na naszej muzycznej planszy. Bardzo nam się podobał pierwszy koncert muzyków z Filharmonii Śląskiej już z niecierpliwością czekamy na następny!

„Piosenka o gamie”
"do" jak domek cały w bzach,

" re" jak rechot w stawie żab”
" mi" jak miłość albo miś,

" fa" jesteście fajni dziś,

"sol" solone to paluszki,

" la" jak lala do poduszki,

" si" sikorek choćby sto,

i wracamy znów do  "do"

"do, re, mi, fa, sol, la, si, do".

stopka