Historia naszej placówki - Gilowice

Nasze gilowickie przedszkole powstało niedawno. Dwa Oddziały Zamiejscowe Gminnego Przedszkola Publicznego „Bajka” we Frydku zostały otwarte w lutym 2013r. dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej (Projekt - „Moje Przedszkole” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego; Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty; Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej) By przedszkole mogło powstać, zaadaptowano salę Domu Socjalnego w Gilowicach. W przedszkolu znajdują się dwie przestronne, wyposażone w rozmaite zabawki i środki dydaktyczne sale zabaw, łazienka oraz szatnia dla dzieci. Uczęszczają do niego dzieci z Gilowic, Frydku, Woli, Góry, Miedźnej. Wyżywienie przedszkolakom zapewnia katering. Dyrektorem przedszkola jest Pani Izabela Jędrzejewska. W roku szkolnym luty 2013/ lipiec 2013 na stanowiskach nauczyciela pracowały: Pani Alicja Szafron, Agnieszka Opołka, Ewa Mazurkiewicz. Pomocą do dzieci z językiem angielskim była Pani Ewelina Przewoźnik, Pani Martyna Stawicka oraz Pani Marta Cetnarska. Wśród pracowników przedszkola nie może zabraknąć Pań woźnych: Pani Renata Chromik, Jolanta Szałaśny oraz Magdalena Skarboń. Od września 2013r. na stanowisko nauczyciela zostały zatrudnione: Pani Alicja Szafron, Pani Aleksandra Nowotko, Pani Paulina Suchodolska. Pomocą do dzieci jest Marta Cetnarska. O kontakt dzieci z językiem obcym od września 2016r. będzie dbała Pani Barbara Limańczyk. Przedszkolaki mają również zajęcia z logopedą, Panią Wilettą Orawiec oraz Religię z Panią Teresą Sochacką.