9.12.2013r. - Spotkanie z Górnikami

Tego dnia zawitali do naszego przedszkola tatusiowie, dziadkowie i wujkowie - GÓRNICY.

Na początku przywitała gości serdecznie Pani Dyrektor. Następnie powitali gości w imieniu wszystkich przedszkolaków: Arletka, Nikodem oraz Tomek. Później wszyscy radośnie dla górników zaśpiewaliśmy, a "Motylki" pięknie zarecytowały wierszyki. Po części artystycznej górnicy opowiedzieli nam o ich ciężkiej pracy, o tym jak wygląda kopalnia, jakie sprzęty są im potrzebne do pracy. Poznaliśmy również wiele ciekawostek związanych z górnictwem. Mogliśmy przymierzyć czapkę górniczą i hełm oraz zobaczyć jak wygląda aparat tlenowy. Na zakończenie wręczyliśmy gościom laurki i podziękowaliśmy serdecznie oraz zaprosiliśmy na słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy tatusiom, dziadkom oraz wujkom za przybycie i podzielenie się z nami swoją wiedzą i zapraszamy do naszego gilowickiego przedszkola za rok.