6.03.2014r. - konkurs "Nie tylko Kaczka Dziwczaka, czyli spacere po wierszach Brzechwy"

Tego dnia 3 - osobowa reprezentacja snzych przedszkolaków pojechała do przedszkola w Górze na konkurs wiedzy o utworach Jana Brzechwy.

Amelia, Marcin i Błażej Ś. wraz z całą grupą Motylków od pewnego czasu zapoznawali się z wierszami tego autora, a niektórych chętnie nauczyli się na pamięć.
Na drużyny czekała Pani Renia z Biblioteki w Grzawie oraz zabawna Kaczka Dziwczaka, która za poprawnie wykonane zadania wręczała jajka. Zadaniem reprezentantów z wszystkich przedszkoli było m. in. zaprezentowanie dla Kaczki tańca lub piosenki - nasze przedszkolaki zaśpiewały po angielsku piosenkę "If your happy.." czym zachęciły Kaczkę Dziwczakę do tego żeby była szczęśliwa. Do kolejnych zadań drużyn należało wykonanie i zaprezentowanie kukiełki przedstawiającej postać z wybranego wiersza Brzechwy. Nasze przedszkole wykonało kukiełkę muchy. Oprócz tych zadań przedszkolaki w pozostałych konkurencjach musiały wykazać się znajomością wierszy Brzechwy. Po przeliczeniu na koniec punktacji - jajek, okazało się, że wszystie drużyny zremisowały i otrzymały pierwsze miejsca. Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Po słodkim poczęstunku czekała na drużyny wesoła zabawa przy muzyce z Kaczką Dziwaczką. Amelce, Błażejowi Ś. i Marcinowi gratulujemy!