4.04.2014r. - Dzień Marchewki

Tego dnia w naszym gilowickim przedszkolu zrobiło się bardzo marchewkowo! Wszystkie przedszkolaczki i panie przyszli ubrani na pomarańczowo.

Zajęcia również nie były zwyczajne bo Biedroneczki i Motylki wspólnie wzięły udział w zorganizowanych różnorodnych marchewkowych konkurencjach i zabawach. Dzień Marchewki obchodziliśmy w ramach udziału w programie Kubusiowi Przyjaciele Natury. Każdy z nas na początku otrzymał opaskę z marchewką. Naszym pierwszym zadaniem było odszukanie wszystkich ukrytych w sali marchewek. Musieliśmy również odgadnąć marchewkowe zagadki, odpowiedzieć na pytania w "Marchewkowym quizie" oraz nauczyć się rymowanki "Pij soki marchewkowe już od rana, a twoja buzia będzie rumiana". W grupach układaliśmy z marchewek "Marchewkowe minki". Wspólnie wesoło tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenkę "Smaczne warzywa". Wybraliśmy również Marchewkową Królową - Agatkę i Króla - Rafałka. W tym dniu w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło. Oprócz tego, że świetnie się bawiliśmy to dowiedzieliśmy się wielu mądrych rzeczy. Od dziś każdy z nas z apetytem będzie jadł marcheweczkę i pił pyszne i zdrowe soki marchewkowe!