Informacje Frydek

Nasze przedszkole jest otwarte w godzinach

7.00 – 16.00

 

Godziny posiłków:

śniadanie - 9.00

obiad - 12.00

podwieczorek - 14.00

Spotkanie z górnikiem 2017

1.12. 2017 Pan górnik naszym gościem.

Tradycyjnie jak co roku zaprosiliśmy do nas górników. W tym roku był to tata Klary- pan Marcin. Przygotowaliśmy specjalną piosenkę, która bardzo się podobała naszemu gościowi. Pan górnik przyszedł w stroju odświętnym galowym opowiedział nam z czego się składa, a czapkę z białym pióropuszem mogliśmy również przymierzyć. Tata Klary opowiedział nam historię patronki górników- św. Barbary, a także legendę o Skarbniku. Z uwagą słuchaliśmy o pracy w kopalni, o sprzęcie jakiego się tam używa. Spotkanie było ciekawe, a nawet słodkie, bo na koniec dostaliśmy od pana Marcina kosz pełen cukierków. My wręczyliśmy pamiątkową laurkę. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za spotkanie.