Informacje Frydek

Nasze przedszkole jest otwarte w godzinach

7.00 – 16.00

 

Godziny posiłków:

śniadanie - 9.00

obiad - 12.00

podwieczorek - 14.00

Imprezy

Dzień Żółty w przedszkolu

 

11 październik 2017 ,,Dzień Żółty”

Tego dnia w naszym przedszkolu było bardzo słonecznie, bo każdy przedszkolak był ubrany na żółto. Wspólnie szukaliśmy kopert z zadaniami, które później razem wykonywaliśmy. Rozwiązywaliśmy zagadki, opowiadaliśmy o żółtych rzeczach, tańczyliśmy, a na koniec rysowaliśmy słoneczko. 

 

Spotaknie z panią bibliotekarką

 

25 wrzesień 2017 Wizyta Pani Bibliotekarki z Gminnej Bibioteki Publicznej w Grzawie

Po raz kolejny odwiedziła nas pani bibliotekarka, tym razem zapoznała nas z przygodami kotki Kici. Każdy z nas otrzymał kartę, na której pani Asia zaznacza nam pieczątką obecność na zajęciach. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania., gdyż zawsze z uwagą słuchamy czytanych dla nas bajek.

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

                   21 września 2017 Dzień Przedszkolaka

Zabawę rozpoczęliśmy od zabaw muzyczno-ruchowych ,,Bumbumkowe poruszanki”. W międzyczasie pani Aneta i pan Zbyszek ozdabiali buzie przedszkolaków specjanymi farbkami, w ten sposób na sali pojawiły się ,,motylki”, ,,kwiatuszki”, ,,piraci”, ,,kotki”. Z kolei pani Lidzia za pomocą ,,magicznego pyłku” brokatowego zaczarowała nas w super przedszkolaki. Były konkursy i zabawy m.in. na największą bańkę mydlaną. Na zakończenie dzieci, które pierwszy rok uczęszczają do przedszkola, zostały pasowane na przedszkolaki specjalną kredką i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 

Pan Policjant naszym gościem

 

20 wrzesień 2017 Pan Policjant naszym gościem.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy wizytę pana policjanta. Pan Szymon z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie nauczył nas piosenki o ruchu drogowym, mogliśmy także poćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Wiemy także, że nie można rozmawiać z nieznajomymi, a także jak obronić się przed atakiem psa. Na zakończenie otrzymaliśmy specjalne odblaskowe kółeczka, dzięki którym będziemy bardziej widoczni na ulicy.

 

Powitanie wiosny 2017

To była bardzo ciekawy dzień, na który długo czekaliśmy- pierwszy dzień WIOSNY!

PAni Renia na naszych oczach stworzyła kukłę Marzanny, z którą przeszliśmy ulicami

Frydku. KAżdy z nas chciał przez chwilę prowadzić wiosenny orszak i nieść kukiełkę.

Po powrocie spaliliśmy Marzannę w ogrodzie przedszkolnym, tak żeby już Zima nas opuściła.

NA powitanie Wiosny wszystkie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę.