Informacje Frydek

Nasze przedszkole jest otwarte w godzinach

7.00 – 16.00

 

Godziny posiłków:

śniadanie - 9.00

obiad - 12.00

podwieczorek - 14.00

Imprezy

17.04.2015 - Nibylandia

17 kwietnia 2015 r. odbyła się wycieczka do „Nibylandii” na bajkowy plac zabaw.
Po przybyciu na miejsce powitała nas bardzo miła pani, która oprowadziła nas po krainie „Nibylandii”. Wysłuchaliśmy wszystkich wskazówek poczym rzuciliśmy się w wir zabawy. Czas bardzo szybko mijał i już po chwili zostaliśmy zaproszenie do bajkowej jadalni, w której zjedliśmy pyszne drożdżówki popijając sokiem. Po poczęstunku wróciliśmy do zabawy, ale nie na długo bo musieliśmy wracać do przedszkola. Pożegnaliśmy się z naszą panią obiecując że wrócimy tutaj jak najszybciej.

05.03.2015 - Zabawy sportowe

5 marca 2015 r. nasze przedszkole wzięło udział w Integracyjnych Zabawach Sportowych Przedszkolaków w SP Nr 2 w Woli. W szkole przywitała nas pani dyrektor i przydzielono nas do konkurencji sportowych.

I miejsce w „Biegu kelnerów” zajął Franek,

I miejsce w biegu slalomem zajęła Milenka , a III miejsce – Ola,

II miejsce w sadzeniu ziemniaków – Maja.

Po ukończeniu zawodów sportowcom wręczono nagrody (dyplomy i medale), i zaproszono nas na poczęstunek. Oglądaliśmy pokaz tańca współczesnego.

Podsumowany również został konkurs plastyczny pt. „Sport dla wszystkich”.

Nasze przedszkolaki zostały nagrodzone - Maja zajęła drugie miejsce, a Kamil wyróżnienie.

20.03.2015 Marzanna

„Marzanna” 2015 r. Dnia 20 marca 2015 r. jak co roku od rana zabraliśmy się do pracy aby ustroić naszą słomianą kukłę „Marzannę”. Po śniadaniu zabraliśmy ją na spacer po okolicy szukając oznak wiosny. Znaleźliśmy kwiaty, bazie, pączki na drzewie, mogliśmy więc pożegnać zimę paląc „Marzannę” i powitać piękną słoneczną wiosnę. Ozdobiliśmy gałązki kolorowymi wstążkami z bibuły i śpiewaliśmy wiosenne piosenki tańcząc koło „Gaika Maika”. Pielęgnujemy stare zwyczaje ludowe.

13.03.2015 - Teatrzyk - Pszczyna

13 marca 2015 r. Wybraliśmy się do Centrum Kultury w Pszczynie na teatrzyk
pt. „Alicja w zaczarowanej krainie”. Bardzo nam się teatr podobał, było dużo wesołych scen
i zabawnych sytuacji, piosenki i ogromna ilość baniek mydlanych, które próbowaliśmy złapać.

27.03.2015 - Asystentka stomatologa

27 marca 2015 r. To był bardzo atrakcyjny dzień, do przedszkola przyszła pani asystentka stomatologiczna, a zarazem mama naszej koleżanki Weroniki. Było to ciekawe spotkanie. Nauczyliśmy się myć zęby na modelu – przećwiczyliśmy szczotkowanie. Wybieraliśmy zdrowe pokarmy dla naszych ząbków, a także oglądaliśmy przyrządy do przeglądu zębów i sami pod okiem pani próbowaliśmy swoich sił przeglądając sobie zęby. Na koniec dostaliśmy książeczki w których było obrazki do kolorowania. Bardzo dziękujemy mamie Weroniki za to pouczające spotkanie.