Informacje Gilowice

Nasze przedszkole jest otwarte w godzinach

6.30 – 16.30

Godziny posiłków:

śniadanie - 9.00

obiad - 12.00

podwieczorek - 14.00

Wydarzenia i uroczystości

Spotkanie z Ratownikami Medycznymi

25.05.2016r. nasze przedszkole odwiedzili Ratownicy Medyczni. Podczas spotkania dowiedziliśmy się na czym polega praca ratownika medycznego i co należy do jego obowiązków. Przypomnieli nam również o zasadach bezpieczeństwa oraz o tym co nalezy zrobić w razie wypadku. Dziekujemy Panom za spotkanie i poświęcony czas! :)

Więcej…

Spotkanie ze strażakami

20.05.2016r. gościliśmy strażaków z OSP w Gilowicach . Wizyta strażaków w naszym przedszkolu jak co roku wzbudziła ogromne zainteresowanie. W trakcie spotkania straży opowiedzili nam o swojej pracy, o tym w jakich okolicznościach nalezy wezwać straż pożarną, oraz powiedzili nam o tym, że nie tylko gaszą pożary ale są również wzywani do wypadków samochodowych oraz pomagają w czasie podwodzi. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziła wizyta w remizie strażackiej a także sam wóz strażacki.

Więcej…

Konkurs z języka angielskiego

18.05.2016r. czwórka reprezentantów z naszego przedszkola: Dorota C., Arleta Rz., Maja P. oraz Olga G. pojechały do przedszkola w Woli na Gminny Konkurs Języka Angielskiego "The United Kids". Reprezentacje z wszystkich przedszkoli wykazały się doskonałą znajomością języka angielskiego, bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami, które otrzymały do wykonania. Dzieci bawiły się wraz z Królową i słuchały jej opowieści o Wielkiej Brytani. Na koniec Królowa wręczyła uczestnikom upominki, dyplomy oraz zaprosiła ich na filiżankę herbaty. 

Więcej…

Wycieczka do sali zabaw "Kraina Kropka"

26.04.2016r. nadszedł wyczekiwany przez nas wszystkich dzień. Pojechaliśmy tym razem autokarem do sali zabaw "Kraina Kropka" w Bielsku-Białej . Oprócz śiwetnej zabawy, nauczyliśmy się robić pizzę, którą potem mogliśmy zjeść. W międzyczasie odpoczywaliśmy robiąc kolorowe zawieszki według własnego pomysłu. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplomy i czapeczki kucharskie. Świetnie się bawiliśmy i mamy nadzieję, że za niedługo znów będziemy mogli pobawić się w kucharzy! :)

Więcej…

Dzień Ziemi

22.04.2016r. obhcodziiśmy w przedszkolu "Światowy Dzień Ziemi". Na początku porozmawialiśmy o tym jak można dbać o ziemię, zwierzęta i wszystko to co nas otacza. Doszliśmy do wniosku, że my również możemy się przyczynić do dbania o środowisko. Panie przygotowały dla nas rękawiczki i worki, a po przypomnieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa udaliśmy się na podwórko, aby zbierać śmieci. Najpierw posprzątaliśmy nasz plac zabaw, a następnie udaliśmy się na boisko.

Więcej…

stopka