Informacje Gilowice

Nasze przedszkole jest otwarte w godzinach

6.30 – 16.30

Godziny posiłków:

śniadanie - 9.00

obiad - 12.00

podwieczorek - 14.00

Wydarzenia i uroczystości

Teatrzyk "Królewna Śnieżka"

21.04.2016r. przyjechał do nas teatr z Krakowa ze spektaklem "Królewna Śnieżka". Jak zwykle świetnie się bawiliśmy, przebieraliśmy się w różne stroje, razem śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy z aktorami. Spektakl bardzo nam się podobał, czekamy z niecierpliwością na następny.

 

 

I miejsce - KACZKA DZIWACZKA

13.04.2016r. dzieci z grupy "Motylków" wyjechały do Domu Kultury w Woli aby reprezentować nasze przedszkole na XIX Regionalnym Przeglądzie Tatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Tort Baby Jagi". Po wielu próbach, grupa teatralna "Gilogotki" mogła zaprezentowała na scenie interpretację wiersza Jana Brzechwy "Kaczka Dziwaczka" i zdobyła I miejsce! Wszystkim dzieciom bioroącym udział w przedstawieniu gratulujemy i cieszymy się z ich ogromnego sukcesu! :)

Zdjęcia z przeglądu można zobaczyć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury:

http://gok.miedzna.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=200:19rptdim2016&Itemid=411

Zielony Dzień

W dniu 30.03.2016r. w ramach programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" obchodziliśmy Zielony Dzień. Każdy z nas miał na sobie coś zielonego. Było dużo zabaw, gier i zadań związanych z tym kolorem, m. in. odszukiwanie zielonych warzyw i owoców, slalom, a także zawody sportowe. Nie obyło się bez zabawy tanecznej z balonami. Na koniec odbiliśmy nasze dłonie, pomalowane na zielono i wspólnie stworzyliśmy drzewo. 

 

Więcej…

Pierwszy Dzień Wiosny

21.03.2016r. - tego dnia stworzyliśmy kukłę Marzanny, następnie tradycyjnie przeszliśmy ulicami Gilowic i podczas spaceru szukaliśmy oznak zbliżającej się wiosny. Dotarliśmy nad rzeczkę, tam zostawiliśmy Marzannę, zaśpiewaliśmy i pomachaliśmy jej na pożegnanie. A w przedszkolu wykonanaliśmy prace plastyczne przedstawiające nadchodzącą wiosnę. 

 

Konkurs "Zagadki z Brzechwy Szufladki"

10.03.2016r. trójka naszych przedszkolaków: Arleta Rz., Agata W. oraz Nikodem S. pojechała do przedszkola w Górze na konkurs "Zagadki z Brzechwy Szufladki". Sześć przedszkolnych zespołów rywalizowało ze sobą wykonując różne zadania. Niespodzianką było przybycie samego Jana Brzechwy, a zabawę prowadził Tomek, który marzył by pisarz napisał o nim wiersz.

Więcej…

stopka