Koncert Filharmonii Śląskiej

To już kolejny – trzeci – sezon spotkań naszych przedszkolaków ze światem muzyki pod patronatem Filharmonii Śląskiej.

Pani Gama, przewodniczka po muzyce – nauczyła dzieci wartości rytmicznych, gamy, pokazała wiele instrumentów a także nauczyła nas grać na instrumentach perkusyjnych. Wszystko to odbywało się w formie zabawy z towarzyszeniem muzyki w wykonaniu najlepszych młodych solistów.

W tym roku dowiemy się z jakich elementów składa się utwór muzyczny posłuchamy tańców polskich, dowiemy się co to jest jazz.

Za nami pierwsze spotkanie pt. „Basem, kontrabasem”. Na salę wniesiono olbrzymi instrument, który wydawał z siebie bardzo różne dźwięki. Pan Marek potrafił jednak na nim zagrać piękne melodie. Pani Gama nauczyła nas rysować klucz wiolinowy i powiedziała nam co taki klucz otwiera.

Koncerty będą się odbywać co miesiąc, około godziny 9.30 w następujących terminach:

• 20 listopad „Róg, który pięknie gra”
  • 18 grudnia „W świątecznym nastroju”
  • 29 stycznia „Tańczy smyczek po strunach”
  • 26 luty „O rondzie po którym nie można jeździć samochodem”
  • 26 marzec „Raz na jazzowo”
  • 23 kwiecień „Wyczarowane na strunach harfy”
  • 21 maj „Grają słonie na puzonie”
  • 18 czerwiec „Powraca perkusja”