SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ SŁOWACKĄ I POLSKĄ

W poniedziałek 11 listopada do naszego „Bajkowego Przedszkola” przyszły Panie z biblioteki. Wirtualnie przeniosły na do Słowacji, pokazywały nam zdjęcia przedstawiające różne ciekawe miasta, krajobrazy, przedmioty. Przyniosły ze sobą słowacką olbrzymią flagę.

Uczyły nas jak nazywają się niektóre rzeczy po słowacku. Już wiemy, że „zmrzlina” to lody, „moćka” – kotek, „dażdnik” – deszcz. Poznaliśmy bohaterów słowackich bajek – Krecia, Rumcajsa, Żwirka i Muchmorka.

Pani Renia z biblioteki przeczytała nam bajkę o przygodach Krecia, który zwiedzał cały świat w poszukiwaniu cudownej rośliny dla swojego przyjaciela. Słuchaliśmy jej z wielkim przejęciem. Nasi goście bardzo nas zachęcali do częstego czytania książek i odwiedzania biblioteki w Grzawie. Wręczyły nam pamiątkowe zakładki do naszych bajeczek. Na zakończenie czekało nas twórcze zadanie, musieliśmy pokolorować Reksia i Krecia. Paniom tak spodobało się nasze dzieło, że w nagrodę poczęstowały nas cukierkami. Mamy nadzieję, że niedługo nas odwiedzą, a za to spotkanie bardzo dziękujemy.