PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Nadszedł wielki dzień PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Bardzo długo dzieci przygotowywały się do tego dnia i nie mogły się go wprost doczekać.

W czwartek 7 listopada 2012 roku dzieci po raz drugi w tym dniu przyszły do przedszkola na godzinę 16.00 ale tym razem odświętnie ubrane i bardzo przejęte.

Na początku, mimo dużej tremy, pięknie zaśpiewały piosenki
i zaprezentowały wierszyki jakich nauczyły się w przedszkolu. Następnie czekały naszych milusińskich różne konkurencje. Dzieci bez problemu rozwiązywały zagadki, rozpoznawały różne dźwięki zabawki po dotyku. Świetnie poradziły sobie z posegregowaniem klocków według kolorów. Pani dyrektor osobiście sprawdziła wszystkie wiaderka z klockami i pogratulowała dzieciom znakomicie wykonanego zadania .Test sprawnościowy również wypadł bardzo dobrze, przedszkolaki bez trudu pokonywały przeszkody. Niektórym dzieciom tak spodobało się to zadanie, że próbowały kilkakrotnie przejść nasz tor. Na zakończenie tej części dzieci wraz z rodzicami wykonały „taniec zajączków” – dzieci z uśmiechem a rodzice
z lekką zadyszką.

I nadszedł ten moment na który wszyscy czekali-PASOWANIE. Pani dyrektor przeczytała Umowę Przedszkolaka a dzieci obiecały się do niej stosować. Następnie każde dziecko zostało pasowane : młodsze Krasnoludki na przedszkolaka a starsze Słoneczka na starszaka. Każde z nich otrzymało pamiątkową opaskę na głowę i kuferek wypełniony łakociami. Spotkanie zakończyła sesja zdjęciowa i dzieci szczęśliwe mogły powrócić do domów.