21.05.2020 Krasnoludki

Temat: Moja mama jest piekna.

Bukiecik dla mamy- powtórz kilka razy wiersz R. Pisarskiego. Postaraj sie powiedzieć go z pamięci.

Bukiecik dla Mamy To jest bukiecik dla mamy – malutki. Żeby odpędzić smutki, Żeby jej kwitł w zimie i w lecie, Nawet wówczas, gdy śniegiem miecie. Jeden kwiatek – to uśmiech, Drugi – to miłe słowa, Trzeci – to pomoc dla mamy, Gdy sprzątamy lub naczynia zmywamy.

Wykonaj upominek dla mamy- karta pracy str.139

Miłe chwile z mamą - przygotuj album ze zdjeciami waszej rodziny. Usiądź i pooglądajcie te zdjęcia. Porozmawiaj, zapytaj kto na nich jest, gdzie wtedy byliście, czy pamiętasz co robliliście?

Czyje to wspomnienia? zabawa ze zdjęciami. spróbuj opowiedzieć , kogo na zdjęciu rozpoznajesz i co robiliście tego dnia. Ułżóż trzy, cztery zdjęcia po sobie w opdowiedniej kolejności.

Kwieciste rytmy- przygotuj wycięte z kolorowgo papieru kwiaty oraz białe pasy z kartki.Uwaga, mama ułoży swoją rabatkę, twoim zadaniem będzie ułożenie dokładnie takiej samej. Patrz uważnie.

Kwiaty rosną- słuchaj wolnego utworu muzycznego. Dopóki muzyka gra, kwiaty rosną, prostują się, rozchylają płatki i kołyszą się na wietrze. Kiedy muzyka ucichnie, zwijają się na noc.

4-latki

Dokąd pójdę na spacer z mamą? Aby się dowiedzieć, uzyj swoich uszu. Posłuchaj odgłosów i odgadnij, gdzie razem poszliście.

Wianki z kwiatów- przygotuj zieloną wstążkę lub zielony pasek bibuły oraz kwiaty wycięte z kolorowego papieru. Połóż pasek na dywanie. Mama położy na swoim dwa kwiatki, ty połóż dwa takie same i powtarzaj wzór , aż cały wianek zostanie upleciony. Potem zmieńcie kody kilkakrotnie. Niecch będą coraz bardziej skomplikowane.

Potret mojej mamy- wykonaj zadanie karta pracy str.21

Korale dla mamy- wykonaj zadanie karta pracy A3 str.14.