DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Jak co roku w styczniu zaprosiliśmy do naszego przedszkola ukochane babcie i dziadków.

Przygotowaliśmy dla nich zaproszenia z naszym ulubionym Kubusiem Puchatkiem, który stał się również przewodnim tematem uroczystości Dnia Babci i Dziadka.

Panie pomogły nam przygotować dekoracje, na których oczywiście musiał się znaleźć Kubuś Puchatek, który trzymał powitalny transparent.

21 stycznia już od rana szykowaliśmy się na to spotkanie. Przebieraliśmy się w stroje, ćwiczyliśmy tańce i piosenki.

Na scenie dopadła nas trema, byliśmy bardzo podekscytowani i przejęci. Wyszukiwaliśmy nasze babcie i dziadków. Ich uśmiech jednak rozładował napięcie.

I rozpoczęła się uroczystość!! Razem z dziadkami śpiewaliśmy i ćwiczyliśmy z Kubusiowymi piosenkami. Do zabawy włączyli się nasi dziadkowie i babcie.

Pomiędzy Kubusiowymi piosenkami, mówiliśmy wiersze i składaliśmy życzenia naszym bliskim.

Dziadowie z uwagą nas słuchali, nie szczędzili braw i wzruszeń, szczególnie podczas wręczania upominków.

Kubusiowe utwory nie opuszczały nas nawet podczas słodkiego poczęstunku. Po małym ,,co nie co”, otrzymaliśmy dyplomy i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Babciom i dziadkom bardzo się uroczystość podobała, nie chcieli się z nami rozstawać, musieliśmy obiecać, że za rok znowu ich zaprosimy.