Jak w "BAJCE"!

25 maja 2011 r. Ta data na długo pozostanie w naszej pamięci. Długie miesiące przygotowań i wreszcie nadszedł ten niezwykle uroczysty dla nas dzień.

Nadanie nazwy to dla palcówki wyjątkowa w historii chwila. Dla naszego przedszkola, jego wychowanków i pracowników, to cudowne uwieńczenie długich oczekiwań i pracy.

„ Nie można nie doceniać roli baśni we wczesnym etapie rozwoju człowieka, kiedy to tworzą się zręby ludzkiej osobowości, bowiem świat dziecka nierozerwalnie wiąże się ze światem bajkowym...”

Dzieci kochają baśnie i bajki, doskonale czują się w fantastycznej krainie pełnej bohaterów o nadzwyczajnej mocy. Wszystko ma tam swoje miejsce, jest poukładane i mimo zaskakujących przygód, zawsze dobrze się kończy. Mając na uwadze ogromne znaczenie literatury dla rozwoju każdego dziecka, chętnie i często korzystamy z możliwości przybliżania dzieciom tego co piękne, inspirujące, ciekawe. Staramy się, by podczas pobytu dziecka w przedszkolu jego kontakt z literaturą był czymś naturalnym, pięknym a zarazem systematycznym. Są to niezapomniane i zarazem bardzo ważne w codziennym życiu dziecka chwile.

Cała uroczystość przebiegła w niezwykle kameralnej, iście bajkowej atmosferze. Zespół kameralny "Ponticello" wprowadził zaproszonych gości w jakiś prawdziwie magiczny nastrój. Cudownie poprzebierane dzieciaczki z naszego przedszkola fantastycznie zaprezentowały się przed całą publicznością, a pani Dyrektor pięknie opowiedziała historię tej placówki.

Były też kwiaty, prezenty i mnóstwo cudownych życzeń od zaproszonych gości. Tablicę z aktem nadania umieszczono na honorowym miejscu.

Od tego momentu wszystkie nasze pociechy chodzą do "Bajki", a naszym największym marzeniem jest, aby bajkowo się tu czuły.