Informacje Frydek

Nasze przedszkole jest otwarte w godzinach

7.00 – 16.00

 

Godziny posiłków:

śniadanie - 9.00

obiad - 12.00

podwieczorek - 14.00

Imprezy

Teatrzyk ,,Zajęcza chatka"

26 września do naszego przedszkola zawitał teatr objazdowy z Krakowa. Tym razem obejrzeliśmy przedstawienie ,,Zajęcza chatka". Było bardzo wesoło, niektórzy z nas mieli okazję wystąpić na scenie razem z aktorami. Już nie możemy się doczekać kolejnego spektaklu.

Wyjazd do Mikołowa

4 czerwca wyruszylismy autokarem do Mikołowa- dla niektórych z nas była to pierwsza taka wyprawa tym środkiem lokomocji. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani. Na miejscu podzieliliśmy sie na mniejsze grupy, by móc korzystać z atrakcji, które dla nas przygotowano. Były zabawy wewnątrz - zjeżdzalnie , baseny z kulkami, przeplotnie. Mieliśmy możliowość stworzenia wyjątkowej pracy plastycznej na kawałku drewna. Do naszej dyspozycji był także wielki ogród z róznymi ciekawymi przedmiotami, jak na przykład sztuczna krówka, którą można było wydoić :), ścieżka specjalnie stworzona do chodzenia na bosaka, wielka piaskownica, traktor. Jednak najciekawsza była wycieczka, w trakcie której oglądalismy zwierzęta- koniki, żółwie, świnki morskie,kozy i króliczki. Dla tych ostatnich narwaliśmy trawy i mogliśmy je nakramić. W drogę powrotną wyruszliśmy zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń.

Dzień Dziecka 2018

W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy wyjątkowo dopiero 5 czerwca- dzień wcześniej bylismy na wycieczce w sali zabaw AKUKU w Mikołowie.

Jak co roku mieliśmy w tym dniu wiele atrakcji- zawody sportowe, malowanie buzi, rysowanie kredą, tańce i śpiewy. A na zakończenie dostalismy słodki poczęstunek- lody i misie lubisie. Wiele się działo w to nasze święto i na pewno wszystkie przedszkolaki zapamiętają je na bardzo długo.

Dzień Babci i Dziadka 2018

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka!

 

25 stycznia 2018 w sali Domu Socjalnego we Frydku gościliśmy naszych ukochanych dziadków. Dzieci z obydwu grup przygotowały występy wokalno-taneczne, jasełka. Było mnóstow życzeń, wzuszeń i radości. Seniorzy dostali od swoich wnuczątpamiątkowe  ramki z kwiatkami stworzonymi z odbitych rączek i stópek.

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie.

Serdeczne podziękowania także dla rodziców, którzy pomagali przy organizacji uroczystości.

Spotkanie z górnikiem 2017

1.12. 2017 Pan górnik naszym gościem.

Tradycyjnie jak co roku zaprosiliśmy do nas górników. W tym roku był to tata Klary- pan Marcin. Przygotowaliśmy specjalną piosenkę, która bardzo się podobała naszemu gościowi. Pan górnik przyszedł w stroju odświętnym galowym opowiedział nam z czego się składa, a czapkę z białym pióropuszem mogliśmy również przymierzyć. Tata Klary opowiedział nam historię patronki górników- św. Barbary, a także legendę o Skarbniku. Z uwagą słuchaliśmy o pracy w kopalni, o sprzęcie jakiego się tam używa. Spotkanie było ciekawe, a nawet słodkie, bo na koniec dostaliśmy od pana Marcina kosz pełen cukierków. My wręczyliśmy pamiątkową laurkę. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za spotkanie.