Informacje Frydek

Imprezy

Wyjazd do Mikołowa

4 czerwca wyruszylismy autokarem do Mikołowa- dla niektórych z nas była to pierwsza taka wyprawa tym środkiem lokomocji. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani. Na miejscu podzieliliśmy sie na mniejsze grupy, by móc korzystać z atrakcji, które dla nas przygotowano. Były zabawy wewnątrz - zjeżdzalnie , baseny z kulkami, przeplotnie. Mieliśmy możliowość stworzenia wyjątkowej pracy plastycznej na kawałku drewna. Do naszej dyspozycji był także wielki ogród z róznymi ciekawymi przedmiotami, jak na przykład sztuczna krówka, którą można było wydoić :), ścieżka specjalnie stworzona do chodzenia na bosaka, wielka piaskownica, traktor. Jednak najciekawsza była wycieczka, w trakcie której oglądalismy zwierzęta- koniki, żółwie, świnki morskie,kozy i króliczki. Dla tych ostatnich narwaliśmy trawy i mogliśmy je nakramić. W drogę powrotną wyruszliśmy zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń.

Dzień Dziecka 2018

W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy wyjątkowo dopiero 5 czerwca- dzień wcześniej bylismy na wycieczce w sali zabaw AKUKU w Mikołowie.

Jak co roku mieliśmy w tym dniu wiele atrakcji- zawody sportowe, malowanie buzi, rysowanie kredą, tańce i śpiewy. A na zakończenie dostalismy słodki poczęstunek- lody i misie lubisie. Wiele się działo w to nasze święto i na pewno wszystkie przedszkolaki zapamiętają je na bardzo długo.

Dzień Babci i Dziadka 2018

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka!

25 stycznia 2018 w sali Domu Socjalnego we Frydku gościliśmy naszych ukochanych dziadków. Dzieci z obydwu grup przygotowały występy wokalno-taneczne, jasełka. Było mnóstow życzeń, wzuszeń i radości. Seniorzy dostali od swoich wnuczątpamiątkowe  ramki z kwiatkami stworzonymi z odbitych rączek i stópek.

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie.

Serdeczne podziękowania także dla rodziców, którzy pomagali przy organizacji uroczystości.

Spotkanie z górnikiem 2017

1.12. 2017 Pan górnik naszym gościem.

Tradycyjnie jak co roku zaprosiliśmy do nas górników. W tym roku był to tata Klary- pan Marcin. Przygotowaliśmy specjalną piosenkę, która bardzo się podobała naszemu gościowi. Pan górnik przyszedł w stroju odświętnym galowym opowiedział nam z czego się składa, a czapkę z białym pióropuszem mogliśmy również przymierzyć. Tata Klary opowiedział nam historię patronki górników- św. Barbary, a także legendę o Skarbniku. Z uwagą słuchaliśmy o pracy w kopalni, o sprzęcie jakiego się tam używa. Spotkanie było ciekawe, a nawet słodkie, bo na koniec dostaliśmy od pana Marcina kosz pełen cukierków. My wręczyliśmy pamiątkową laurkę. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za spotkanie.

Świeto Pluszowego Misia 2017

Święto Pluszowego Misia

24 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Przedszkolaki przyniosły do przedzszkola swoje ulubione pluszaki, by wspólnie znakomicie się bawić. Każdy mógł opowiedzieć historię swojego przytulaka, a także z nim zatańczyć. Dzieci brały udział w różnych konkursach m.in. zlizywanie miodku z talerzyka, przenoszenie balonu za pomocą łapek na muchy, układanie obazka z części czy zbieranie kredek z założoną na rękę rękawicą kuchenną. Zabawa była w tym dniu wspaniała.