Informacje Frydek

Imprezy

Powitanie wiosny 2017

To była bardzo ciekawy dzień, na który długo czekaliśmy- pierwszy dzień WIOSNY!

PAni Renia na naszych oczach stworzyła kukłę Marzanny, z którą przeszliśmy ulicami

Frydku. KAżdy z nas chciał przez chwilę prowadzić wiosenny orszak i nieść kukiełkę.

Po powrocie spaliliśmy Marzannę w ogrodzie przedszkolnym, tak żeby już Zima nas opuściła.

NA powitanie Wiosny wszystkie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę.

Akademia Zdrowego Uśmiechu

24 marca naszym gościem była pani asystentka stomatologiczna z Katowic.

Każdemu przedszkolakowi sprawdziła stan uzębienia i wręczyła lustereczko i naklejkę.

Potem oglądaliśmy bardzo ciekawy film edukacyjny o higienie jamy ustnej, pani pokazała nam na Dinusiu

jak prawidłowo szczotkować zęby i jak się robi plombę na ząbku. TO spotkanie było bardzo pouczające dla nas.

Górnicy 2016

1.12.2016 tuż przed Barbórką odwiedzili nas w przedszkolu tatusiowie od Damiania i Adriana i dziadek Bartka, ubrani w stroje górnicze. Górników przywitaliśmy piosenką i tańcem.

Goście opowowiadali nam o pracy górników i strojach galowych i roboczych,  przynieśli różne narzędzia, które mogliśmy pooglądać i poprzymierzać.

Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i wręczyliśmy górnikom laurki, a górnicy poczęstowali nas cukierkami.

Mikołaj

Nastał długo oczekiwany przez nas dzień, spotkanie z Mikołajem. Przywitaliśmy go wierszykami i piosenką, które Mikołajowi bardzo się podobały i powiedział, że załużylismy wszyscy na prezenty. Obiecaliśmy my mu także, że nadal będziemy grzeczni. Po otrzymaniu prezentów, zrobliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Calineczka

23.11.2016 do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk Art-Re z Krakowa z bajką pt.,,Calineczka". Przedstawienie bardzo nam się podobało,tym bardziej, że mogliśmy potańczyć i pobawić się z aktorami.