Informacje Frydek

Imprezy

Spotkanie z górnikiem 2017

1.12. 2017 Pan górnik naszym gościem.

Tradycyjnie jak co roku zaprosiliśmy do nas górników. W tym roku był to tata Klary- pan Marcin. Przygotowaliśmy specjalną piosenkę, która bardzo się podobała naszemu gościowi. Pan górnik przyszedł w stroju odświętnym galowym opowiedział nam z czego się składa, a czapkę z białym pióropuszem mogliśmy również przymierzyć. Tata Klary opowiedział nam historię patronki górników- św. Barbary, a także legendę o Skarbniku. Z uwagą słuchaliśmy o pracy w kopalni, o sprzęcie jakiego się tam używa. Spotkanie było ciekawe, a nawet słodkie, bo na koniec dostaliśmy od pana Marcina kosz pełen cukierków. My wręczyliśmy pamiątkową laurkę. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za spotkanie.

Świeto Pluszowego Misia 2017

Święto Pluszowego Misia

24 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Przedszkolaki przyniosły do przedzszkola swoje ulubione pluszaki, by wspólnie znakomicie się bawić. Każdy mógł opowiedzieć historię swojego przytulaka, a także z nim zatańczyć. Dzieci brały udział w różnych konkursach m.in. zlizywanie miodku z talerzyka, przenoszenie balonu za pomocą łapek na muchy, układanie obazka z części czy zbieranie kredek z założoną na rękę rękawicą kuchenną. Zabawa była w tym dniu wspaniała.

Teatrzyk ,,Czerwony Kapturek"

15 listopad 2017 ,,Czerwony Kapturek”

Po raz kolejny mieliśmy okazję oglądać przedstawienie teatrzyku objazdowego z Krakowa. Tym razem bawiliśmy się razem z Kapturkiem, Wilkiem i Babcią. Spektakl dostarczył nam wiele emocji- było wesoło i zabawnie. Niektórzy z nas mieli okazję wystąpić razem z aktorami. Juz nie możemy się doczekać kolejnego występu.

,,Dzień Czerwony" w przedszkolu

16 listopad 2017 Dzień Czerwony

To był kolejny dzień, w którym bawiliśmy się wspólnie – Krasnoludki i Słoneczka. Panie zaprosiły nas do Krainy Czerwonolandii! Musieliśmy zbudować z czerwonych klocków specjalny samolot, którym wyruszyliśmy na różne wyspy z zadaniami. Segregowaliśmy owoce i warzywa, rozwiązywaliśmy zagadki, bawiliśmy się w Wilka i Czerwonego Kapturka, rozmawialiśmy na temat uczuć i sposobach radzenia sobie ze złością. Na zakończenie każdy z nas ,,napisał” list do Świętego Mikołaja.

Wyjazd do Teatru ,,Banialuka"

31 październik 2017 ,,Kopciuszek” Teatr BANIALUKA

Tego dnia wyjechaliśmy do Bielska- Białej do Teatru ,,Banialuka” na przedstawienie pt.,,Kopciuszek”. Dla większości z nas był to pierwszy wyjazd z kolegami i koleżankami, pierwsza podróż autobusem i pierwsze spotkanie z prawdziwą sceną. Spektakl był bardzo interesujący i ciekawy, dlatego całą godzinę siedzieliśmy jak zaczarowani.