Informacje Frydek

Nasze przedszkole jest otwarte w godzinach

7.00 – 16.00

 

Godziny posiłków:

śniadanie - 9.00

obiad - 12.00

podwieczorek - 14.00

Imprezy

Spotkanie ze strażakami z OSP Gilowice

 

20.05.2016 przyjechali do nas strażacy w swoich pięknych samochodach. Na początek przeprowadzili z nami test sprawnościowy i musieliśmy wodą z węża strażackiego przewrócić pachołki. Potem pokazali nam jak się ratuje ludzi, jak się przenosi na noszach i chętni z nas zostali ,,uwięzieni” na tychże noszach. Następnie zapoznaliśmy się z wozem bojowym, mogliśmy w nim posiedzieć, a niektórzy nawet próbowali kręcić kierownicą. Strażacy poczęstowali nas słodyczami, a my wręczyliśmy im upominki i zrobiliśmy sobie współne zdjęcie.

 

Konkurs plastyczny ,,Symbole stolic europejskich”

 

Konkurs plastyczny ,,Symbole stolic europejskich” organizowane przez Europejskie Przedszkole ,,Figlarz.

Wzięliśmy udział w konkursie i otrzymaliśmy trzecie wyróżnienie za kreatywność, staranne wykonanie i oryginalny pomysł pracy ,,Tęczowa Wieża Eiffl'a”. Było wspólne dzieło dzieci z grupy ,,Słoneczka”.  

 

26.04.216 Wyjazd do ,,Krainy Kropka”

 

26 kwietnia nadszedł wyczekiwany dla nas dzień . Pojechaliśmy tym razem do bielska-Białej do ,,Krainy Kropki”. Oprócz świetnej zabawy z piłeczkami i na zjeżdżalniach, uczyliśmy się robić pizzę, którą potem mogliśmy sobie zjeść i robiliśmy zawieszki. Świetnie się bawiliśmy, co widać po naszych minach na zdjęciach. Niestety w drodze powrotnej nie wytrzymaliśmy i przespaliśmy powrót.  

Więcej…

21.04.2016 Teatrzyk ,,Królewna Śnieżka”

 

W tym dniu przyjechał do nas teatrzyk z Krakowa ze spektaklem ,,Królewna Śnieżka”. Jak zwykle świetnie się bawiliśmy poprzebierani w różne stroje, razem śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy z aktorami. Spektakl bardzo nam się podobał, co widać na zdjęciach.  

Więcej…

22.03.2016 Spotkanie z panią farmaceutką

 

Pani pokazała nam film, jak wyglądała praca w aptece dawniej i dziś i jak wygląda zaplecze apteki. Wąchaliśmy i oglądaliśmy różne dziwne substancje, z których potem razem z panią aptekarką wyczarowaliśmy krem przy u życiu różnych dziwnych narzędzi. Zrobiliśmy także kilka ciekawych doświadczeń i bardzo chcielibyśmy zostać w przyszłości farmaceutami tak jak mama naszego kolegi Marcinka. A mamie jeszcze raz serdecznie dziękujemy.  

Więcej…