Informacje Frydek

Nasze przedszkole jest otwarte w godzinach

7.00 – 16.00

 

Godziny posiłków:

śniadanie - 9.00

obiad - 12.00

podwieczorek - 14.00

Imprezy

21.03.2016 Pierwszy Dzień Wiosny

 

Tego dnia cały ranek tworzyliśmy kukłę Marzanny. Następnie tradycyjnie przeszliśmy ulicami Frydku z Marzanną. Podczas spaceru szukaliśmy oznak zbliżającej się wiosny. Potem przybyliśmy do ogródka przedszkolnego, w którym śpiewem pożegnaliśmy słomianą kukłę. Aby przywitać wiosnę śląskim zwyczajem zrobiliśmy gaik z gałęzi ozdabiając kolorowymi kwiatkami. A w przedszkolu zrobiliśmy sobie ,,Quiz Wiosenny”.  

Więcej…

Koło Łowieckie 4 marzec 2016

Do naszego przedszkola przyjechała pani Elena z Koła Łowieckiego ,,Bażant” z Miedźnej, oglądaliśmy film i zdjęcia, słuchaliśmy głosów zwierząt. Pani zaprezentowała nam strój mysliwego i piękne kapelusze, w których robiliśmy sobie zdjęcia. Jednak największą atrakcją był pies Cyga, który fajnie się z nami bawił i dał nam się pogłaskać.  

Więcej…

3 marzec 2016 Integracyjna Olimpiada Przedszkolaków

 Mieliśmy możliwość uczestniczyć w Integracyjnej Olimpiadzie Przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im.Jana Pawła II w Woli. Braliśmy udział w różnych konkurencjach między innymi bieg slalomem, strzał na bramkę, skok w dal.

Więcej…

11 luty 2016 Teatrzyk objazdowy z Krakowa

Kolejny raz odwiedził nas teatrzyk objazdowy z Krakowa, tym razem z przedstawieniem ,,Kopciuszek”. Spektakl bardzo nam się podobał, bo mogliśmy w nim czasami uczestniczyć. Było wesoło, kiedy tańczyliśmy razem z bohaterami. Już nie możemy się doczekać kolejnego spektaklu.

Więcej…

10 luty- Mali mistrzowie Ekologii 2016

 To była bardzo ciekawa przygoda. Spotkaliśmy się z wróżką Ekolinką. Chcieliśmy bardzo wygrać, więc porządnie przygotowywaliśmy się do konkursu.:

  • inscenizowaliśmy wiersz ,,W korku”

  • zaśpiewaliśmy piosenkę ,,Ziemia, wyspa zielona” 

    Więcej…