Informacje Gilowice

Nasze przedszkole jest otwarte w godzinach

6.30 – 16.30

Godziny posiłków:

śniadanie - 9.00

obiad - 12.00

podwieczorek - 14.00

Domowe Nauczanie - Gilowice

Motylki 4,5,6-latki

 

28.01.2022

 

Kochane Motylki!

Wczoraj dowiedzieliście się co nieco o piramidzie żywienia. Pamiętacie co znajdowało się na samym dole piramidy? Właśnie tak! Ruch i ćwiczenia. Nie możemy o nich zapominać, szczególnie w takich dniach, kiedy musimy zostać w domu.

Mam dla Was wyzwanie. Poniżej jest link do piosenki, którą bardzo dobrze znacie, to taniec Mai. Spróbujcie dzisiaj zachęcić kogoś do tańczenia! Waszych rodziców, brata, siostrę, może babcię albo dziadka? Wymyślcie własne kroki, albo po prostu poskaczcie wspólnie w rytm muzyki :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=UG-WU0ZbgK8

Mam nadzieję, żę poszaleliście tańcząc. Na koniec mam dla Was pracę plastyczną. Pewnie doskonale wiecie co przedstawia poniższy obrazek? No tak, to marchewska. Pamiętacie jakie ma kolory? Spróbujcie zrobić na kartce taką marchewkę tworząc i naklejając kulki z pomarańczowej i zielonej bibuły. Jeśli nie macie bibuły, nie martwcie się. Pokolorujcie białe kartki na pomarańczowy i zielony kolor, następnie odrywając małe kawałki naklejcie je na czystą kartkę tworząc marchewkę.

Do zobaczenia w przedszkolu!

 

 

27.01.2022

 

Drogie Dzieci!

Dzisiaj porozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Jak myślicie co to takiego? Jakie produkty powinniśmy jeść, aby być zdrowym? A z których musimy zrezygnować?

A teraz ciekawostka…. Czy wiecie, że każdy z Was może mieć własną piramidę? Piramidę żywienia! Są to wskazówki, którymi należy się kierować aby być zdrowym i aby mieć dużo energii do nauki i zabawy.

Poniżej znajduje się link do filmu w którym Zuzka wyjaśni Wam o co chodzi w tej piramidzie.

https://www.youtube.com/watch?v=mOsQijzrMME

Czas na zadanie. Spójrzcie na poniższy obrazek piramidy żywienia i spróbujcie przygotować zdrową kolację z tych produktów, które macie w domu. Pamiętajcie, żeby w waszym posiłku było dużo warzyw i owoców. A teraz degustacja, na pewno będzie pysznie :)

Smacznego!

 

 

 

 

BIEDRONECZKI

Witajcie kochani!

Dzisiaj mam dla Was ciekawe opowiadanie, poproście rodziców o przeczytanie historyjki o Adamie. Następnie pokolorujcie dwie kolorowanki.

Adam, Marek i Grześ to trzej przyjaciele. Chodzą razem do szkoły i zawsze razem się bawią. Niedawno Adam miał urodziny i dostał w prezencie łyżwy.
O takich właśnie marzył, białe, błyszczące hokejówki. To dopiero będzie zabawa na lodowisku. Chłopcy codziennie wyjmują je z szafy, oglądają i snują opowieści o swoich wyczynach na lodowisku. Chociaż jest już zimno i mroźno, to lodowiska nie ma.
Miało być na szkolnym boisku, ale pan dozorca, który miał się tym zająć, zachorował i trzeba jeszcze trochę poczekać. Adam, Grześ i Marek jednak bardzo się niecierpliwią, już chcieliby strzelać bramki w meczu hokejowym z innymi chłopcami. Muszą przecież gdzieś potrenować.
Pewnego dnia Marek wpadł zadyszany do szkoły i zawołał kolegów:
-Wiem, wiem, gdzie możemy pojeździć na łyżwach. Przechodziłem wczoraj przez nasz park, a tam jest staw i ten staw jest już zamarznięty. Wiem, bo próbowałem ślizgać się przy brzegu.
Chłopcy postanowili po lekcjach pójść nad ten staw. Adam wziął łyżwy i, nic nie mówiąc rodzicom, poszedł z kolegami do parku. Marek i Grześ jeszcze raz sprawdzili, czy woda jest zamarznięta, a Adam założył łyżwy, wziął rozpęd, wyjechał na środek stawu i nagle – trach – lód pękł i Adam wpadł do wody.
Marek i Grześ, gdy to zobaczyli, przestraszyli się i zaczęli uciekać, ale po chwili wrócili, żeby ratować kolegę. Grześ przypomniał sobie, jak jego tata opowiadała, że w takiej sytuacji należy położyć się na lodzie i czołgać na brzuchu w kierunku przerębla. Tak też zrobił. Na szczęście woda w stawie parkowym była płytka i Adam sam już wydostawał się na powierzchnię.
Mokry i bardzo ubłocony, bo staw był błotnisty, Adam wrócił do domu. Pewnie domyślacie się, co na to powiedzieli jego rodzice. W każdym razie łyżwy zostały schowane i zamknięte na klucz do czasu, aż na szkolnym boisku będzie prawdziwe lodowisko.

 

 

Motylki 4,5,6-latki

 26.01.2022

Kochane Motylki!

Za oknem mroźna pogoda, dlatego dzisiaj pobawimy się ubraniami.

Przygotujcie 6 różnych skarpetek. Połóżcie je przed sobą i policzcie. Jak myślicie czy każda skarpetka będzie miała parę?

Spróbujcie teraz założyć skarpetki na nogi. Po ile skarpetek założyliście na jedną nogę?
Brawo! A teraz mały pokaz mody dla rodziny, ubierzcie się w ciekawe stroje i zaprezentujcie je bliskim.

Czas na zabawę! Klikając w poniższy link zagracie w grę z domino. Musicie kliknąć kostkę domino z podaną cyfrą. Powodzenia.

https://www.matzoo.pl/zerowka/cyfry-domino_50_337

Jeśli macie w domu plastelinę, spróbujcie ulepić z niej cyfrę 6. A może robicie dzisiaj z mamą ciastka? Myślę, że ciastka w kształcie cyfry 6 będą świetnym pomysłem :)

Trzymajcie się cieplutko!

25.01.2022

Drogie Dzieci!

Dzisiaj zachęcam Was do wykonania pewnego eksperymentu. Do doświadczenia potrzebne będzie: mleko, ocet, łyżka.
Pamiętajcie, aby eksperyment robić w obecności osoby dorosłej!

Do bardzo ciepłego mleka wlewamy kilka łyżek octu i mieszamy. Powinny powstać grudki.
Jak myślicie co to takiego?

TAK! To właśnie ser. S jak SER, to kolejna litera, którą musimy poznać. Spróbujcie zabawić się w balonik, z którego wypuszczane jest powietrze i jak najdłużej wypowiadać głoskę „s”

To ćwiczenie róbcie przed lustrem i pamiętajcie, że język powinien znajdować się za ząbkami. Jakie znacie jeszcze słowa na literę „s”?

Jeśli nadal jesteście w kuchni, możecie wysypać na talerzyk trochę mąki lub kaszy i napisać na nim literkę „s”.

Mam nadzieję, że świetnie się bawiliście! Poniżej czeka na Was jeszcze karta pracy, w której są obrazki na literę „s”, pokolorujcie je wszystkie.

24.01.2022

Kochane Motylki, przygotowałam dla Was film o sportach zimowych. Kliknijcie w poniższy link i obejrzyjcie film. Który sport jest dla Was najciekawszy?

https://www.youtube.com/watch?v=JnfUtdJkLbo  

Sportowcy przed zawodami muszą zrobić rozgrzewkę, dlatego my też zrobimy kilka ćwiczeń. Zadaniem na dzisiaj jest wykonanie: truchtu w miejscu z unoszeniem kolan, krążenia tułowiem, 5 przysiadów, 5 skłonów, 5 pajacyków, krążenia ramion (do przodu, do tyłu, naprzemiennie), przysiady z wyskokiem w górę.

Mam nadzieję, że jesteście rozgrzani.

W nagrodę możecie pokolorować obrazek, a jeśli nie macie drukarki, to poniżej jest również kolorowanka komputerowa.

https://www.kolorowankimalowanki.pl/kolorowanka-pingwiny-lodowisko_9409.html

Więcej…

BIEDRONECZKI

Dzień dobry, zapraszam do wykorzystania kolorowanek w ramach zdalnego nauczania.

karta pracy zima

Więcej…

09.04.2021 Biedroneczki 3,4 latki

Dzień dobry, przedstawiam propozycje zabaw na dzień dzisiejszy:)Zobacz obraz źródłowy

 

 Temat dnia: Domy wiejskich zwierząt.

Pomoce do przygotowania przez rodzica w domu: obrazki wiejskich zwierząt, klocki, obrazki domów wiejskich zwierząt.

Dzielenie nazw zwierząt (na sylaby). Rozpoznawanie nazw zwierząt.

Rodzic układa na stole sylwety różnych wiejskich zwierząt (można wykorzystać pomoce z poprzednich zajęć). Następnie rytmicznie (sylabami) wymawia ich nazwy. Dziecko łączy sylaby, wypowiada całe słowo i wskazuje odpowiedni obrazek. Następnie ponownie dzieli nazwę rytmicznie (na sylaby), układa odpowiednią liczbę klocków, głośno je liczy i podaje wynik. Wymawiać sylaby może również dziecko. Wtedy rodzic odgaduje słowo i wskazuje odpowiedni obrazek.

2.    Zabawa ruchowa – Skradający się kot.


Dziecko leży płasko na brzuchu i cicho pełznie, z podnoszeniem i wysuwaniem przedniej i tylnej „nogi” – na zmianę.

Więcej…

09.04.2021 Motylki 4,5,6-latki

Drodzy Rodzice!

Na piątek proponuję poniższe zabawy. Dacie radę !

Życzę udanego weekendowego odpoczynku Kochane Motylki - zapowiada się słonecznie ;)

W wolnej chwili zachęcam do uzupełnienia stron 67, 68 i 69.

Cykl tygodniowy: Wiosna na wsi.

Temat dnia: W wielkiej zagrodzie.

Więcej…

08.04.2021 Biedroneczki 3,4 latki

Dzień dobry,

przedstawiam propozycję zabaw na dzisiejszy dzień. Mam nadzięję, że świetnie sobie radzicie.

Pozdrawiam serdecznie.

 Dzień drugi: Zwierzęta wiejskie i ich dzieci.

Pomoce do przygotowania przez rodzica w domu: Odtwarzacz CD, nagranie dowolnej muzyki, gazeta. obrazki kury i kaczki lub innych zwierząt wiejskich.

Więcej…

08.04.2021 Motylki 4,5,6-latki

Drodzy Rodzice!

Poniżej przedstawiam propozycje zabaw na dziś. Życzę udanej zabawy ;)

Dodatkowo zachęcam do uzupełnienia stron 64, 65 i 66.

Cykl tygodniowy: Wiosna na wsi.

Temat dnia: Zwierzęta z wiejskiego podwórka i ich dzieci.

 

Więcej…

07.04.2021 Motylki 4,5,6-latki

Drodzy Rodzice!

Poniżej przedstawiam propozycje zabaw na dziś.

Dodatkowo zachęcam do uzupełnienia stron 60 i 61 oraz realizacji zadania z kserówki - Parasol (to większa kserówka z żabką pod parasolem - szlaczki, łączenie kresek).

 

Cykl tygodniowy: Wiosna na wsi.

Temat dnia: Mieszkańcy wiejskiego podwórka.

 

Pomoce do przygotowania przez rodziców w domu: zdjęcia/ilustracje przedstawiające wiejski krajobraz, prace na polu uprawnym, zdjęcia przedstawiające zwierzęta żyjące w gospodarstwie: krowa, kura, koń, kaczka, świnia, baran, owca, pies, kot, karteczki z napisami: obora, kurnik, stajnia, chlew, buda, zdjęcia przedstawiające ulubione pokarmy zwierząt (np. trawa, owies, karma dla psa, ziarna, ziemniaki), plastelina, nagranie odgłosów zwierząt gospodarskich, plastikowa taca.

 

Więcej…

7.04.2021 Biedronki 3,4-latki

 

Drodzy Rodzice!

Propozycje zabaw na dziś.

Dzień pierwszy: Na wiejskim podwórku.

Pomoce do przygotowania przez rodzica w domu: obrazki zwierząt z gospodarstwa, książka o wiejskich zwierzętach, plastelina w różnych kolorach.

 Słuchanie wiersza Psotna świnka (autorka: H. Bechlerowa)

Rodzic czyta dziecku wiersz:

Rzekł kaczorek do gąsiorka:

– Świetnie się zabawić można!

Patrz, kartofel wypadł z worka –

będzie z niego piłka nożna.

Leci piłka w różne strony:

wyżej, niżej, w lewo, w prawo...

Patrzy indyk, kot i wrony,

Łatek szczeka: – Brawo, brawo!

Sroka ze wsi przyleciała,

łebkiem kręci, dziób otwiera

i rozgłasza po wsi całej:

– Górą kaczki! Dwa do zera!

Nie skończyły się zawody,

bo malutka Michalinka

otworzyła nagle chlewik

i wypadła stamtąd świnka.

– Dość zabawy! – głośno rzekła,

zjadła piłkę i – uciekła.

 

Więcej…

stopka