Informacje Frydek

Nasze przedszkole jest otwarte w godzinach

7.00 – 16.00

 

Godziny posiłków:

śniadanie - 9.00

obiad - 12.00

podwieczorek - 14.00

Aktualności Frydek

Ogłoszenie

Nowe zmiany od 01.04.2020 r. WAŻNY KOMUNIKAT!

Kolejne kroki w walce z koronawirusem.

Więcej…

Informacja dla Rodziców

Szanowni Rodzice,

Nowe rozporządzenie wprowadza regulacje prawne dotyczące zasad prowadzenia edukacji na odległość. W związku z tym na stronie intenetowej naszego przedszkola znajdą Państwo materiały do zabawy i edukacji z dziećmi w domu zgodne z obowiązującą Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.
W zakładce DOMOWE NAUCZANIE znajdą Państwo pomysły na ciekawe zabawy, ćwiczenia oraz karty pracy dla dzieci podzielone na grupy: "Krasnoludki" oraz "Słoneczka". Nauczyciele na bieżąco będą wskazywali również, które zadania mogą dzieci wykonywać z kart pracy, które zabrali Państwo do domu.

Nauczyciele są do Państwa dyspozycji codziennie w godz. 8 - 13 pod swoimi prywatnymi numerami telefonów.

Prosimy o śledzenie na bieżąco informacji pojawiających się na stronie internetowej naszego przedszkola.

Życzymy dużo spokoju i zdrowia Państwu i wychowankom.

Zostań w dom! Nowe obostrzenia

 

Premier RP Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili, że wprowadzone zostaną ograniczenia związane z poruszaniem się poza domem.
Zaapelowali, by wychodzić jedynie w sytuacjach absolutnie koniecznych, dotyczących załatwienia niezbędnych, koniecznych potrzeb w tym:  podróż do i z pracy, konieczne zakupy, wyjścia do aptek, lekarza (chociaż polecają aby najpierw zadzwonić), czy wyjścia z psem

Prosili by nie przemieszczać się i pozostać w domach

 

PAMIĘTAJMY
☝️Jak będziemy solidarnie działać, to na pewno wirusa pokonamy wspólnie
☝️Musimy maksymalnie wstrzymać naszą aktywność
☝️Załatwiajmy tylko niezbędne sprawy
☝️Pozostałe czynności odłóżmy na później
☝️Wspólne działanie wyhamuje przyrost zakażeń

 

Zajęcia logopedyczne

W ramach zajęć logopedycznych proszę w wolnej chwili przeczytać dziecku bajeczkę i wykonać z nim ćwiczenia narządów artykulacyjnych zawartych w tekście bajki. Dziękuję Rodzicom za współpracę, Wiola Orawiec – logopeda.

Bajka logopedyczna o Ufoludku”

Nad Ziemią pojawiło się UFO. Latający talerz kręcił się w kółko raz w jedną raz w drugą stronę (buzia otwarta, oblizujemy wargi dookoła - raz w jedną, raz w drugą stronę). Wreszcie wylądował (języki kładziemy na brodę). Wyjrzał z niego ufoludek (wyciągamy języki najmocniej jak można). Popatrzył w górę (języki ciągniemy do góry- do nosa), popatrzył w dół ( języki ciągniemy na brodę), w prawo (języki wyciągamy do prawego ucha) i w lewo (języki wyciągamy do lewego ucha), rozejrzał się dokoła (językiem zataczamy koło raz w jedną, raz w drugą stronę). Padał deszcz (naśladujemy odgłos deszczu – kap, kap, kap…). Ufoludek zastanawiał się, co to jest. Wyciągał swe antenki i chował na zmianę (wyciągamy i chowamy języki). Postanowił napisać wiadomość do swoich przyjaciół. Narysował na monitorze kropelki deszczu (czubkiem języka rysujemy kropelki deszczu na podniebieniu) i wystukał adres na klawiaturze (czubek języka dotyka wszystkich zębów po kolei na górze i na dole). Wiadomość została wysłana (nadymamy policzki i wypuszczamy powietrze buzią). Ufoludek zastanawiał się, czy zostać na Ziemi. Postanowił dokładnie się rozejrzeć. Zaglądał do wszystkich kątów (sięgamy językiem za zęby tak daleko jak można). Przysłuchiwał się, jakie odgłosy słychać podczas deszczu. (szum –szszsz, kląskanie, cmokanie). Nagle zauważył konika, który szybko biegł, bo pewnie uciekał przed deszczem (kląskamy). Pomyślał, że też najlepiej zrobi, jeśli odleci na swoją planetę, ponieważ deszcz wcale mu się nie podobał. Jak pomyślał, tak zrobił: z uśmiechem na twarzy (uśmiechamy się) wsiadł do swego pojazdu i odleciał. Talerz latający zakręcił się (języki jeszcze raz oblizują wargi raz w jedną, raz w drugą stronę).Ufoludek przesłał Ziemi całuska na pożegnanie (cmokamy) i odleciał( nadymamy policzki, wypuszczamy powietrze buzią).

 

Ogłoszenie

                         Drodzy Rodzice!

 

26 marca 2020 (czwartek) w godzinach od 17.00 do 18 i 27 marca 2020 (piątek) w godzinach 10.00-11.00 na parkingu

przed przedszkolem, dla chętnych będą rozdawane przez nauczycieli

karty pracy i wyprawki przedszkolaków.

Zainteresowanych  zapraszamy po ich odbiór i mamy prośbę, by w miarę możliwości przekazać tę wiadomość innym rodzicom. Dziekujęmy i pozdrawiamy.

,,Pozostańmy w domach"

Ministerstwo Zdrowia apeluje: „Pozostańmy w domach”.

KWARANTANNA-2

ZDJĘCIE-KWARANTANNA-1

Dzieci uczą rodziców: Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa + kolejne darmowe materiały do nauki

 

 

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.  

Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 

INFORMACJA

Informacja i komunikat Wójta Gminy Miedźna na dzień 18.03.2020 r.

 
Szanowni Państwo pomimo pięknej pogody i budzącej się przyrody musimy poważnie wsłuchać się w to, co podają środki masowego przekazu.
Zastosujmy się do tego, o co proszą nas służby odpowiedzialne za nasze wspólne bezpieczeństwo.

ZOSTAŃMY W DOMACH,

ZAPRZESTAŃMY WZAJEMNYCH ODWIEDZIN I WIZYT !!!

Nasza gmina jest nadal bezpieczna

i nie ma na dzień dzisiejszy zachorowań, 

 a wszystkie osoby wracające z zagranicy

objęte są obowiązkową  kwarantanną

(aktualnie na terenie naszej gminy jest 9 osób w kwarantannie)

Pamiętajmy, że kwarantanna oznacza całkowity, bezwzględny brak kontaktu z otoczeniem, brak wyjść z domu i wzajemnych wizyt – nawet tych rodzinnych.

Proszę o dalsze bezwzględne stosowanie zasad, o których mówią służby epidemiczne i lekarze.

Jeśli mieliście jakikolwiek kontakt z osobą powracającą z zagranicy koniecznie przyznajcie się do tego, nie idźcie do pracy, weźcie urlop. W ten sposób być może uchronicie siebie, najbliższych i innych od ewentualnego zarażenia, w tym: koleżanek i kolegów z pracy, sprzedawców w sklepach, lekarzy, pielęgniarek i wielu innych przypadkowych osób.

Jesteśmy społecznie odpowiedzialni za siebie i innych!

Chcę jednocześnie Państwa zapewnić, że wszystkie nasze gminne instytucje, które na co dzień opiekują się osobami starszymi, samotnymi i wymagającymi szczególnej pomocy ze względu na stan zdrowia, będą nadal robić wszystko, by zapewnić im opiekę na najwyższym poziomie.

Bardzo jednak proszę, by każdy z Państwa w tym szczególnym czasie zwrócił większą uwagę na osoby w swoim najbliższym otoczeniu i jeżeli jest taka potrzeba, zaangażował się osobiście w pomoc, choćby robienie codziennych zakupów. Taka pomoc będzie nieoceniona!

Pamiętajcie, że pracujemy dla Was !
Jesteśmy do Państwa dyspozycji !
 Zawsze możecie liczyć na naszą pomoc!

Z życzeniami zdrowia,

Jan Słoninka Wójt Gminy Miedźna

Ważny komunikat

Zawieszenie zajęć w placówkach oświatowych.

 
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Wszystkie szczegółowe informacje z wyjaśnieniami  znajdziecie Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zawieszenie-zajec

Dzisiaj w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie z dyrektorami Placówek Oświatowych, gdzie szczegółowo omówiono zaistniałą sytuację.

Zajęcia  zostają zawieszone od 12 marca do 25 marca 2020 r., z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. W okresie przejściowym nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Dyrektorzy szkół i nauczyciele poinformują uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni.

Prosimy o ile to możliwe aby dzieci pozostały już od jutra w domu.

Od poniedziałku, 16 marca br. zajęcia zostają zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do przedszkola, szkoły, placówki oświatowej.

Praca żłobków i klubów malucha została zawieszona od dnia 12.03.2020 r. do odwołania.

Polecenie nr 8.2020 z dn. 11.03.2020 r dot. zamknięcia żłobków i klubów malucha

DROGI RODZICU: 

  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni; szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej ZUS;
  • prosimy o przekazanie osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły;
  • dzięki tzw. specustawie (specjalnej ustawie dotyczącej szczególnych rozwiązań w walce z epidemią koronawirusa) rodzicom dzieci w wieku do lat 8, będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego;
  • dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia i są objęci ubezpieczeniem chorobowym.

Szersze informacje dla rodziców – o czym należy wiedzieć: https://www.gov.pl/web/edukacja/o-czym-nalezy-wiedziec-zawieszenie-zajec-w-szkolach-przedszkolach-placowkach-oswiatowych–pytania-i-odpowiedzi

INFORMACJA

 

Wójt Gminy Miedźna apeluje do mieszkańców:

Pamiętajmy!
Należy przede wszystkim zachować spokój, na bieżąco śledzić komunikaty i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
Przestrzegajmy zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego ws. zagrożenia koronawirusem.
Zachowajmy wszelką ostrożność i stosujmy się do zaleceń profilaktycznych.
Na stronie internetowej www.gis.gov.pl w zakładce Aktualności znajdują się komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie koronawirusa SARS-CoV-2.
Prosimy o bieżące zapoznawanie się z zaleceniami.

Link do strony: gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

INFORMACJA

 

Od 16.03.2020r. do odwołania zmiany w funkcjonowaniu Urzędu i jednostek organizacyjnych.

 

Szanowni Mieszkańcy!

W związku z działaniami podejmowanymi na terenie kraju celem przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 Wójt Gminy Miedźna zawiadamia o tymczasowym ograniczeniu dostępności do Urzędu Gminy Miedźna i jednostek organizacyjnych dla petentów – klientów.

Zgodnie z przyjętymi wytycznymi apelujemy, aby kontakty z pracownikami Urzędu i jednostek organizacyjnych odbywały się poprzez korespondencję tradycyjną, drogą elektroniczną lub telefonicznie.

Za pośrednictwem portali https://obywatel.gov.pl/  https://epuap.gov.pl/   możemy wiele spraw załatwić drogą elektroniczną bez konieczności wizyty w Urzędzie Gminy. Wnioski można wysłać i podpisywać podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym. Ta metoda pozwala wszcząć większość spraw, a także składać pisma i większość wniosków wraz z załącznikami.

W wyjątkowych, ściśle określonych i ograniczonych do niezbędnego minimum sytuacjach kontakt osobisty z pracownikami Urzędu będzie możliwy będzie po uprzednim telefonicznym bądź mailowym umówieniu wizyty/spotkania pod wskazanymi poniżej numerami telefonów.

Wejście do budynku Urzędu będzie tylko drzwiami głównymi od ulicy Wiejskiej.  

Na froncie budynku znajduje się telefon dla osób niepełnosprawnych, z którego można w aktualnej sytuacji skorzystać do kontaktu z sekretariatem.

Na miejscu  będą załatwiane jedynie sprawy niecierpiące zwłoki, związane z wystawieniem ważnych, koniecznych dokumentów np. aktów zgonu (prosimy o użycie telefonu na budynku, bądź dzwonka przy drzwiach głównych znajdującego się po lewej stronie drzwi).

Na stoliku przy wejściu będzie również skrzynka do której można wrzucać listy i korespondencję do pracowników urzędu.

Prosimy o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku.

TELEFONY DO URZĘDU GMINY  

+48 32 211 61 96

+48 32 211 61 60

 

Ogłoszenie

 

UWAGA RODZICE !

DECYZJĄ MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

WYNIKAJĄCĄ Z KONIECZNOŚCI ZAPOBIEGANIA

ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ KORONAWIRUSA

OD 16.03.2020 r. DO 25.03.2020 r.

PRZEDSZKOLE BĘDZIE ZAMKNIĘTE !

12 i 13.03.2020 r. W PRZEDSZKOLU BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ TYLKO

ZAJĘCIA OPIEKUŃCZE.

 

Dyżur wakacyjny w przedszkolach w Gminie Miedźna

Dyżur wakacyjny w przedszkolach w Gminie Miedźna

W lipcu 2020 roku dyżur wakacyjny odbędzie się w następujących placówkach:
1. Gminne Przedszkole Publiczne nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Woli
2. Gminne Przedszkole Publiczne „Bajka” we Frydku - Oddziały Zamiejscowe w Gilowicach


W sierpniu 2020 roku dyżur wakacyjny odbędzie się w następujących placówkach:
1. Gminne Przedszkole Publiczne nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Tuwima
w Woli w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Woli,
2. Gminne Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Górze.


W celu zapisania dziecka na dyżur konieczne jest złożenie karty zapisu do przedszkola,
w którym organizowany jest dyżur, w terminie od 04.05.2020 r. do 29.05.2020 r. Kartę zapisu
do dyżurującego przedszkola rodzice pobierają w macierzystej placówce. Karta musi być
ostemplowana przez macierzystą placówkę. Zasady zapisów i uczęszczania dziecka na dyżur
wakacyjny znajdują się w załączniku do Zarządzenia Wójta Gminy Miedźna nr 35.2020
z dnia 05.03.2020 r.

Ogłoszenia

 

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej

w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Szanowni Rodzice,

* porozmawiajcie z dziećmi na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;

* nie przysyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola ;

* jednocześnie uspokajamy, jeśli dziecko nie miało kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;

Z poważaniem,
Izabela Jędrzejewska
Dyrektor

Gminnego Przedszkola Publicznego „Bajka” we Frydku